Cognitieve achteruitgang bij Parkinson

Was dat een tractor vannacht?

3 reacties 40× gelezen 2 waarderingen 29 juni 2026

We zitten in een periode van warmte, paar dagen hitte en dit doet mijn man geen goed. De nachten zijn vaak onrustig en de hele dag door geef ik hem water te drinken, want hij wordt verwarder en nog trager door die hitte. Hoorde ik een tractor vanmorgen vraagt hij me?

Sinds 2,5 jaar heeft mijn partner de diagnose Parkinson. Echter ben ik 10 jaar bezig geweest met het verkrijgen van een diagnose voor zijn verandering in gedrag en ongelukjes. 3x in korte tijd schade aan de auto, oppassen op onze kleinzoon, toen baby, was best een ding, zijn reactievermogen was 10 jaar geleden al rap aan het afnemen.

Op zijn 63ste kreeg hij 3 vaatomleidingen bij zijn hart en na deze operatie zijn de problemen verergert. Hij liet deuren open staan, overal lampen aanlaten enz. Dit heeft aangemoddert tot 2,5 jaar geleden, de neuroloog bracht de diagnose na een kwartiertje observeren.

Wat heb ik gehuild, het waren toch geen huwelijks problemen, er was gebrek aan empathie naar mij toe, hij snapte mijn emoties niet, maar ook aan gesprekken nam hij minder deel. Iedereen zag het, maar we wisten het niet te benoemen.

Nu een paar jaar laten is de eenzaamheid voor mij steeds pijnlijker. Ik word meer en meer mantelzorger en eerlijk daar vind ik mezelf zo niet goed in. Ik werk thuis en heb gelukkig een vertrek waar ik me in terug kan trekken, maar bij van alles vraagt hij nu hulp, bevestiging en soms kan je het geschuifel even niet verdragen. Ik schaam me nu ik dat hier benoem, maar ik vind het zwaar. Hij ontkent nog vaak dat er wat aan de hand is. Maar de vergeetachtigheid is er flink in vooral handelingen en kort geleden activiteiten.

Hij heeft 2 dagen per week dagbesteding, wat hij in het begin vreselijk vond en onnodig en nu prima en gezellig. Veel mannen die ook in de fabriek hebben gewerkt en waar hij praatjes mee deelt. En ik heb 2 dagen voor mezelf.

Voor zover deze eerste blog. Ik heb er lang tegenaan gehikt dit op te schrijven want wat benoem je en wat niet. Het moet wel voor anderen en mezelf wat toevoegen. Maar ik zal er wel een vervolg aan geven en dan zal het zich vanzelf uitvouwen welke kant het opgaat.

3 reacties

Wanneer je bent ingelogd kun je alle reacties lezen en zelf reageren.
Log in of maak een account aan.

Bekijk 3 reacties

Volgende blogpost

Terug naar blog