Aanmelden voor het onderzoek
Op deze website kun je je aanmelden voor het onderzoek
Meld je aan op de website van PPMIEr bestaat een link tussen reukverlies en (het risico op) hersenziekten, zoals parkinson. Onderzoekers proberen deze link beter te begrijpen door duizenden mensen te vragen thuis een simpele geurtest te doen.
Let op: de tekst hieronder is geschreven door de onderzoekers. Het taalgebruik kan hierdoor anders zijn dan je gewend bent op Parkinson.nl.
Het Radboudumc doet in samenwerking met The Michael J. Fox Foundation onderzoek naar de link tussen reukverlies en het risico op de ziekte van Parkinson met het Parkinson’s Progression Markers Initiative (PPMI). Als onderdeel van PPMI-onderzoek wordt er nu in Nederland een simpele geurtest beschikbaar gesteld voor:
Meedoen aan dit onderzoek kost u niet veel tijd en kan rustig vanuit huis gedaan worden.
Als u bovenstaande stappen heeft doorlopen bent u klaar.
Mogelijk kunnen uw antwoorden en resultaten betekenen dat u geschikt lijkt voor het PPMI-hoofdonderzoek in het Radboudumc Nijmegen. Wij kunnen contact opnemen om dit met u te bespreken en te vragen of u hier aan deel wilt nemen. Indien u deel wilt nemen aan het PPMI-hoofdonderzoek, zullen wij u hiervoor om schriftelijke toestemming vragen.
Wij zoeken heel veel deelnemers die mee willen doen aan het geuronderzoek. Het helpt ons enorm als u dit onderzoek onder de aandacht wilt brengen bij uw familie, vrienden en kennissen van 40 jaar of ouder.
Op deze website kun je je aanmelden voor het onderzoek
Meld je aan op de website van PPMIOp de website van het Parkinson's Progression Markers Initiative staat meer informatie over dit onderzoek. Deze website is in het Engels.
Lees meer op de website van PPMILaatst bijgewerkt door redactie op: 7 april 2026