Graag wil ik me aan je voorstellen
Mijn naam is Maya Weeren, en als paardencoach met behulp van de ACT therapie begeleid ik mensen in het hervinden van balans, veerkracht en betekenis in hun leven.
Ik zeg ook wel, je zelf opnieuw uitvinden na het krijgen van een moeilijke diagnose.
In het jaar 2021 kreeg ik zelf de diagnose ziekte van Parkinson mijn leven stond op z'n kop voor velen van jullie heel herkenbaar, wat nu?
Moest ik maar stoppen met van alles, wat was er nu het belangrijkst, waar kan ik mijn pijlen op richten, wie ben ik zonder mijn werk, wat als ik geen inkomen meer heb, duizenden vragen speelden zich af in mijn hoofd..........tot op de dag van vandaag heb ik zeker niet alle antwoorden, wel weet ik dat er gaande weg zoekend naar de juiste balans nog heel veel mogelijk is en heb ik gevonden wat echt belangrijk voor mij is.
Door de paarden en mijn opleiding als counseller/coach kwam ik in contact met ACT.
Graag combineer ik de kracht van ACT= Acceptance and Commitment Therapy met ervaringsgerichte coaching met hulp van paarden. Waarom paarden ?
Paarden reageren puur en zonder oordeel.
Overigens de meeste dieren doen dat, maar ik ben vooral gericht op de lichaamstaal van paarden omdat deze dieren mij het meest bekend zijn. Al als klein meisje was ik kind aan huis op de manege en had het voorrecht een eigen paard te hebben en ik hielp graag mensen met op en afzadelen en nam het op voor de paarden en hun belangen.
Paarden spiegelen feilloos wat er in het moment gebeurt. Ze zijn niet van gister of morgen maar in het nu. Dit maakt ze bijzonder waardevol in het werken met thema's zoals omgaan met onzekerheid, verlies van controle en het opnieuw vinden van vertrouwen in jezelf of de ander.
Mijn benadering is zacht waar het kan en duidelijk wanneer nodig.
Ik geloof niet in "fixen"maar in leren omgaan met wat er is.
Juist wanneer het leven anders loopt dan je had verwacht, bijvoorbeeld bij een ziekte als Parkinson, ontstaat er een uitnodiging om opnieuw te kijken:
Wat is echt belangrijk voor mij ?
Hoe wil ik, ondanks alles, mijn leven vormgeven?
ACT vormt daarin een belangrijke basis. Het helpt om ruimte te maken voor moeilijke gedachten en gevoelens, zonder dat ze je leven gaan bepalen.
De regie afgeven kan immers altijd nog......
Tegelijk richt deze therapie zich op het zetten van betekenisvolle stappen in de richting van wat voor jou waardevol is.
In mijn begeleiding staat de mens centraal en niet de diagnose.
Ik werk met aandacht, respect voor mens en dier met daarbij vooral een open blik.
Dat wil zeggen dat er ook aandacht is voor invloeden in de omgeving die helpend kunnen zijn.
Samen onderzoeken we wat er mogelijk is, binnen de grenzen of beperkingen die er zijn.
Mijn wens is om een plek te bieden waar je even niets hoeft, waar je mag vertragen en weer in contact kunt komen met jezelf.
Vanuit een nieuwe verbinding ontstaat er weer beweging voorwaarts een heel belangrijk woord in de paardenwereld. Voorwaarts, hierover meer in een volgend blog.
Bedankt voor je interesse en je tijd om te lezen, liefs Maya.
0 reacties
Wanneer je bent ingelogd kun je alle reacties lezen en zelf reageren.
Bekijk 0 reactiesLog in of maak een account aan.